Prasa

Autor: Ryszard Kipias

Kiedy kilka lat temu gdy powstawała strona nie mogłem przypuszczać, że ktokolwiek zainteresuje się jej zawartością. Jednak już po kilku miesiącach istnienia w sieci www strony o Zabrzu, które zostało przedstawione w trochę inny sposób, okazało się że są internauci, którzy śledzą bardzo dokładnie jej zawartość. Okazało się również, że zawartość sieci www obserwują dziennikarze z lokalnej prasy, którzy zainteresowali się autorami amatorskiego przedsięwzięcia pt. "Zabrze moje miasto".

W efekcie ukazało się kilka publikacji, które popularyzowały naszą stronę w prasie lokalnej, oraz bardzo interesujący artykuł Darka Guza w niemieckim czasopiśmie historycznym "Idustrie-Kultur" o jednym z symboli Zabrza, wieży ciśnień przy ulicy Zamoyskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami, które opisują naszą stronę. Wszystkie informacje prasowe będą zamieszczane na tej stronieŻyczymy przyjemnej lektury!Unikatowa kolekcja pocztówek
Dziennik Zachodni - Piątek, 15 04 2005r.

Autor: Autor: Marcin Pawlenka - Dziennik Zachodni

Kościół ewangelicki, dach Hotelu Admiralskiego, z którego można było podziwiać panoramę miasta, stary dworzec kolejowy, tramwaj parowy, dom strzelecki i wiele innych miejsc dawnego Zabrza jest uwiecznionych na pocztówkach, które kolekcjonują Ryszard Kipias oraz Dariusz Guz...


Industrie - Kultur 02. 2006r.

Autor: Dariusz Guz

Przyszłość wyjątkowej ośmiobocznej wieży ciśnień stojącej przy ulicy Zamojskiego w Zabrzu leży wielu mieszkańcom tego miasta na sercu. Od czasu sprzedania jej przez miasto w marcu 2001 roku wraz z przyległymi zabudowaniami i terenem pewnemu obywatelowi Szwajcarii, o czym donosiła miejscowa prasa, zabrzanie martwią się o ten wyjątkowy zabytek...


To wkurza, to cieszy.
Dziennik Zachodni - Piątek, 25 08 2006r.

Autor: Marek Pluskiewicz

W czasie pobytu w Zabrzu latem 2006r. współtwórca strony Andrzej Dutkiewicz wraz z synem udzielili krótkiego wywiadu na placu Wolności panu Markowi Pluskiewiczowi z "Dziennika Zachodniego".


Pozytywnie zakręceni
Dziennik Zachodni - Piątek, 29 09 2006r.

Autor: Marek Pluskiewicz

Czy ktoś wie, co przedstawiają głowy na elewacji bocznej Hotelu Admiralskiego?. Gdzie stał w Zabrzu zamek? Albo jak wyglądał kursujący ulicami Zabrza tramwaj parowy? Gdzie w parku miejskim pluskały złote rybki i gdzie znajdowało się kasyno?


Napić się kawy w Hotelu Admiralskim
Nasze Zabrze Samorządowe 10/2006

Autor: Jakub Żuchowski

Wraz z Ryszardem Kipiasem, przy akompaniamencie skrzypiących schodów, wspinam się na drugie piętro niepozornego budynku przy ulicy księdza Szramka w Zabrzu. Wreszcie stajemy pod drzwiami, a odgłosy dobiegające z ukrytego za nimi mieszkania świadczą o typowej sobotniej krzątaninie.


Poszukiwacze zaginionych widoków Zabrza. Pocztówkowa historia
Głos Zabrza i Rudy Śl. 07.01.2010

Autor: Joanna Oreł

Dawny dworzec kolejowa, kopalnia Guido, synagoga, dach słynnego hotelu Admiralspalast - to miejsca które można zobaczyć na zabrzańskich pocztówkach kolekcjonowanych przez pasjonatów naszego miasta.Architektura Śląska w przedwojennym filmie
Projekt Śląsk 18-19.06.2011

Autor: Ryszard Kipias

W dniach 18-19.06.2011 w katowickim kinie Światowid miało miejsce wydarzenie pod hasłem "Architektura Śląska w przedwojennym filmie" zorganizowane przez stowarzyszenie Projekt Śląsk. Autorzy niniejszej strony mieli zaszczyt być jednym z uczestników tej niezwykłej imprezy.


Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć

Wirtualne muzeum